poniedziałek, 1 czerwca 2015

Komentarz odnośnie ostatniej części serii "GONE. Zniknęli"

Tytuł: "Gone. Zniknęli. Faza szósta - światło"
Autor: Michael Grant
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 373
Moja ocena: 6/10


Faza szósta to już ostatnie nasze spotkanie z bohaterami słynnej serii dla młodzieży "Gone" autorstwa Michaela Granta. Ostateczne rozwiązanie wszystkich problemów i ostatnie starcie potworem ucieleśnionym w małej Gai, następuje w fazie szóstej zatytułowanej "Światło".

Pierwszą cześć czytałam jeszcze w gimnazjum (teraz skończyłam już liceum) i mimo, że nie było fajerwerków na kontynuacje czekałam zniecierpliwiona.
Najlepszą z całej serii ocenę otrzymała faza druga, która bardzo mi się wówczas podobała. Kolejne części czytałam, gdyż chciałam po prostu poznać rozwiązanie całej sytuacji. I nie ukrywam, że zakończenie spodobało mi się, a ściślej ujmując, usatysfakcjonowało mnie. Faza szósta tak jak i każda poprzednia zawierała bardzo nudne wątki i takie, które po prostu mnie pochłaniały. Książkę przeczytałam bardzo szybko, gdyż jest napisana lekkim i niewymagającym stylem. Konsekwencją tego jest fakt, iż rok po przeczytaniu w głowie pozostały mi jedynie jakieś pourywane wątki i obrazy w wyobraźni.

Nie wiem jakie jest wasze podejście, ale jeżeli szukacie książki, która pozwoli wam na tzw. "odmóżdżenie" to polecam. Jest to lektura na kilka dni - przeczytać, mieć przez chwile miłe wrażenia i zapomnieć. Dla ludzi, którzy sobie cenią czas i wolą go nie tracić na utwory nic nie wnoszące do życia, absolutnie odradzam.  Nie mam w sumie, żadnych konkretów żeby pozwolić sobie na krytykę sagi, ale nie mam też żadnych argumentów, aby móc ją komuś polecić. Autor za to otrzymuje ode mnie lajka za pomysł i tyle.

Przeczytałabyś jeszcze raz? 
NIE 

5 komentarzy:

 1. Czeka na mnie część pierwsza. Mam co do niej duże oczekiwania i mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze warto przeczytać, aby mieć własne zdanie na temat tak popularnej serii :)

   Usuń
 2. Ja mam odmienne zdanie. Seria jak najbardziej zapada w pamięć, bo jest oryginalna i niezwykle wciąga. Oprócz tego występuje gama różnorodnych bohaterów i wiele wątków. Ale jak wiadomo, ile osób, tyle gustów.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie czytałam jeszcze części pierwszej, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko proszę mi teraz nie mówić, że to był taki jednorazowy wybryk! Tak się ucieszyłam, ze jest tu coś nowego, że czekam na większą aktywność :D

  OdpowiedzUsuń

Drogi gościu!
Skoro odwiedziłeś mojego bloga zostaw po sobie jakiś ślad. Będzie mi bardzo miło :)

You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...