niedziela, 20 maja 2012

Thorgal - jedyny komiks, który jestem zdolna czytać.

13 tom - "Między ziemią a światłem"
Cześć!
Dawno nic nie pisałam, więc najwyższy czas żeby się zrehabilitować. Dzisiaj przedstawię wam moją ulubioną serię komiksów o Thorgalu, której jestem absolutną fanką. Pierwszy raz zetknęłam się z rewelacyjną kreską Grzegorza Rosińskiego ok. 10 miesięcy temu w ostatnie wakacje. Już pierwsza część - "Zdradzona czarodziejka" - sprawiła, że pokochałam głównego bohatera i postanowiłam ruszyć z nim w podróż ku poszukiwaniu swojej tożsamości. Obecnie na rynku jest dostępnych 33 części. Mi udało się przeczytać 13, ale na pewno na tym nie spocznę. Po spotkaniu z czytelnikami Grzegorza Rosińskiego na targach książki w Warszawie nabrałam jeszcze większej determinacji, aby kolejne 20 tomów przeczytać jeszcze w tym roku. Już nie mogę się doczekać :)
12 tom - "Miasto zaginionego boga"
O czym jest komiks?
Głównym bohaterem jest niejaki Thorgal Aegirsson, który wychowuje się wśród wikingów, jednak wiadome jest wszem i wobec, że nie jest on jednym z nich. Otóż Thorgal jest gwiezdnym dzieckiem, gdyż jego przodkowie mieszkali na innej planecie, a on trafił na Ziemię przez przypadek. Tytułowy bohater to chłop na schwał - silny i mężny, a jednocześnie subtelny i delikatny jeżeli chodzi o piękną księżniczkę Aaricię. 13 tomów, które dotychczas przeczytałam opowiada o różnych przygodach dziecka z gwiazd, które są niezwykłe, oryginalne i baaardzo interesujące. Według mnie najlepszą częścią było "Alinoe", ale decyzję pozostawiam Wam i zapraszam do wyruszenia w podróż z Thorgalem już dziś :)

3 komentarze:

  1. Komiksy są kompletnie nie dla mnie, nie potrafię się w nie wciągnąć, z drobnymi wyjątkami. Jak byłam młodsza to chętnie czytałam należące do brata Kaczory Donaldy albo Asteriksa i Obeliksa :D Jednak już dawno porzuciłam je całkowicie na rzecz tradycyjnych książek ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. gdzieś mam grę pc pod tym tytułem ;]

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam Thorgala! Mój tato zbiera ten komiks już od dawna, i to właśnie dzięki niemu zapoznałam się z tą wspaniałą serią, której zostałam absolutną fanką. Koniecznie przeczytaj kolejne tomy, są wspaniałe! :)/ extinctdreams.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Drogi gościu!
Skoro odwiedziłeś mojego bloga zostaw po sobie jakiś ślad. Będzie mi bardzo miło :)

You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...