sobota, 16 czerwca 2012

Muszę je mieć!

Na półce roi się od nieprzeczytanych książek, a w ostatnim miesiącu wyszły jeszcze te, na które czekam już od jakiegoś czasu: "Cień węża" oraz "Gone. Faza piąta: ciemność". Niestety póki co nie mam pieniędzy, aby którąś z nich kupić, więc usilnie próbuję znaleźć sponsora. Może rodzice? Może wydawnictwo? Zobaczymy później :-) 
Czekam również na polskie wydanie kontynuacji "Więźnia labiryntu", czyli "The scorch trials" (po polsku tytuł będzie brzmiał "Próby ognia"). Lada chwila  trafi również do mnie   "Miasteczko Niceville". 


Tytuł: "Gone. Faza piąta: ciemność"
Autor: Michael Grant 
Ilość stron: 464
Cena: 39,90 zł
Seria: Gone: zniknęli 
Tom: 5
Gatunek: horror/science fiction

Opis:
Perdido Beach, Kalifornia. Zawieszenie broni. Pokój w ETAPie jest kruchy jak szkło. 
Caine rządzi w swojej domenie żelazną ręką. Sam nie może zaznać spokoju. Ustanowili nowe prawa, przetrwali głód, plagę kłamstw, wreszcie zarazę… Ale teraz bariera staje się czarna. ETAP ogarnia nieprzenikniona ciemność. 
Ale mrok nie jest jedynym zagrożeniem. Giną zwierzęta i ludzie. Nieznana dotąd moc wywraca ich ciała na drugą stronę. 
Im głębsze cienie, tym bardziej Ciemność rośnie w siłę. Ze swego leża w głębi ziemi gaiaphage sięga po to, czego najbardziej pragnie. Po ludzkie ciało, w którym mogłoby się odrodzić.


Tytuł: "Cień węża"
Autor: Rick Riordan
Ilość stron: 420
Cena: 36,90 zł
Seria: Kroniki Rodu Kane
Tom: 3
Gatunek: Fantasy

Opis: 
Odkąd młodzi magowie Carter i Sadie Kane nauczyli się, jak postępować ścieżką starożytnych egipskich bogów, wiedzieli, że odegrają ważną rolę w przywracaniu Maat – porządku – w świecie. Nie spodziewali się jednak, że świat stanie się aż tak bardzo chaotyczny. Wąż Chaosu, Apopis, uwolnił się i grozi zniszczeniem świata za trzy dni. Magowie są podzieleni. Bogowie znikają, a ci, którzy pozostali, są słabi. Walt, jeden z najzdolniejszych uczniów Cartera i Sadie, ma przed sobą krótkie życie i już czuje, że jego siły słabną. Ziya jest zbyt zajęta opieką nad zgrzybiałym bogiem słońca Ra, żeby naprawdę pomóc. Czego może dokonać dwójka nastolatków i grupka ich jeszcze młodszych uczniów?
Być może istnieje sposób na powstrzymanie Apopisa, jest on jednak tak trudny, że może kosztować Cartera i Sadie życie – nawet jeśli im sie powiedzie. Aby mieć szanse powodzenia, muszą zaufać psychotycznemu magowi, że ich nie zdradzi albo, co gorsza, nie pozabija. To zadanie jest szaleństwem. Cóż, oni są szaleni.
Zabawne sytuacje, niezapomniane potwory, nieustannie zmieniająca się drużyna przyjaciół i wrogów – w Cieniu węża tempo akcji nigdy nie zwalnia; trzeci tom jest wciągającym i w pełni zadowalającym dopełnieniem trylogii Kronik Rodu Kane.

Tytuł: "Misteczko Niceville" 
Autor: Carsten Stroud
Ilość stron: 520
Cena: 38,00 zł
Gatunek: Horror

Opis:  
W Niceville liczba porwań jest o wiele wyższa od przeciętnej... 
Pewnego wiosennego dnia dziesięcioletni Rainey Teague nie wraca ze szkoły do domu. Śledztwo prowadzi były żołnierz sił specjalnych Nick Kavanaugh, obecnie detektyw wydziału kryminalnego. Dni mijają i rodzina traci nadzieję na powrót chłopca – a kiedy policja go znajduje, jest żywy, ale w śpiączce i nie wiadomo, czy kiedykolwiek odzyska przytomność. 
Rok później znika bez śladu kolejna mieszkanka Niceville, starsza kobieta, należąca do jednej z najstarszych i najwybitniejszych rodzin w mieście. Nick Kavanaugh znowu prowadzi śledztwo, zostając wciągnięty w mroczny świat pomiędzy życiem a śmiercią, gdzie stanie twarzą w twarz ze starożytną złowrogą siłą, która czai się pod miastem, mroczniejszą i starszą niż górski las otaczający jej źródło: głęboką na tysiąc stóp otchłań znaną jako Krater. 


Nie udało mi się znaleźć polskiej okładki.
Tytuł: "Próby ognia"
Autor: James Dashner
Gatunek: Fantasy
Seria: Więzień labiryntu
Tom: 2

Opis: 
Przetrwałeś Labirynt. Jesteś jednym z wybrańców. Ale czas prób jeszcze się nie skończył. Przed Tobą kolejne wyzwanie, któremu musisz stawić czoła. Przetrwają tylko najlepsi.
Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało oznaczać koniec. Żadnych więcej zagadek. Żadnych kolejnych prób. I żadnego uciekania.
Thomas był pewien, że uciekając ze Streferami odzyska swoje życie z powrotem. Ale nikt nie wiedział, do czego tak naprawdę wracają.
W Labiryncie życie było proste. Mieli żywność, dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa... Dopóki Teresa nie zapoczątkowała końca. Jednak w świecie poza murami Labiryntu, koniec został zapoczątkowany już dawno temu.
Spalona przez rozbłyski słoneczne i wysuszona przez nowy brutalny klimat Ziemia jest obecnie pustkowiem. Rząd upadł, a wraz z nim wszelki porządek i teraz Poparzeńcy, ludzie z ciałami pokrytymi ropiejącymi ranami, doprowadzeni do szaleństwa przez Pożogę - morderczą chorobę zabierającą żniwo - włóczą się po zgliszczach wymarłych miast w poszukiwaniu swojej kolejnej ofiary... I pożywienia.
Zamiast upragnionej wolności Streferzy zostają poddani kolejnej próbie. Muszą przejść przez Pogorzelisko, najbardziej wypalony skrawek ziemi i w dwa tygodnie dotrzeć do azylu. A DRESZCZ już dopilnował, aby na tej drodze czekały na nich kolejne próby i wyzwania.
Thomas może się jedynie zastanawiać - czy gdzieś w mglistej otchłani jego pamięci znajduje się klucz do wolności? Czy też już na zawsze będzie zdany na łaskę organizacji DRESZCZ?
 Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać. Czy również chcecie przeczytać którąś z wymienionych książek? A! I przypominam o ankiecie z prawej strony :) Wasze głosy pomogą mi ustalić listę na wakacje. 
8 komentarzy:

 1. Ja mam tylko 2 pierwsze czesci gone za soba, a chcialabym przeczytac cala serie.

  OdpowiedzUsuń
 2. O tych książkach i ich poprzednikach słyszę pierwszy raz. Grzech?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie grzech, ale chyba "lekkie" zacofanie w dziedzinie książek dla młodzieży :-) Radzę szybciutko nadrabiać zaległości, bo warto :D

   Usuń
 3. Ja jak na razie utknęłam po pierwszej części GONE, ale strasznie nie mogę się doczekać kiedy będę mogła siepnąć po kolejne pozycje. Co do "Prób ognia" to też z nadzieja wyglądam dnia kiedy w końcu zostanie ta książka wydana. Są w ogóle na ten temat jakieś informacje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Fonin czytałam, że tłumacz ma opóźnienia, gdyż książka planowo miała być wydana w marcu br. No cóż, jak widać spory ten poślizg czasowy - 3 miesiące. Poza tym nie ma żadnego projektu okładki czy żadnych nowych informacji na temat tej książki, dlatego też nie zdziwiłabym się gdybyśmy musiały czekać kolejne 3 miesiące.

   Usuń
 4. To ja też jestem taki zacofany. Ciąglę słyszę o tym "Gone", a na razie jeszcze nie przeczytałem. Ja nie będę głosował w tej ankiecie, bo wielu tych książek nie czytałem i myślę, że bloger sam powinien wybierać sobie książki, które przeczyta najpierw.

  OdpowiedzUsuń
 5. jeszcze nie czytałam żadnej książki z w/w serii, aczkolwiek najszybciej chyba sięgnęłabym po serię Gone
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam już 'Ciemność'. *.* Genialna! Po 'Więźnia labiryntu ' muszę sięgnąć. 'Cień Węża' mam zamiar wygrać w konkursie. ;D

  OdpowiedzUsuń

Drogi gościu!
Skoro odwiedziłeś mojego bloga zostaw po sobie jakiś ślad. Będzie mi bardzo miło :)

You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...