sobota, 3 listopada 2012

Listopad 2012 - książki, na które czekam z zapartym tchem :)

"Znak Ateny" Rick Riordan

Data premiery: 07.listopada. 2012 
Seria: "Olimpijscy Herosi"
Część: III
Opis: Annabeth jest przerażona. Właśnie gdy ma znowu spotkać się z Percym po sześciu miesiącach rozłąki, na którą skazała ich Hera, Obóz Jupiter szykuje się do wojny.Kiedy dziewczyna i jej przyjaciele Jason, Piper i Leo przylatują tam na pokładzie Argo II, rzymscy półbogowie sądzą, że to inwazja: grecki okręt wojenny – fantastyczne dzieło Leona, z miotającym ogień spiżowym smokiem na dziobie – odbierają jako zagrożenie. Annabeth ma nadzieję, że kiedy Rzymianie zobaczą na pokładzie Jasona, swojego pretora, przekonają się, że goście z Obozu Hercosów przybywają z pokojową misją. Ale to niejedyny powód jej lęku. Annabeth ma w kieszeni dar od matki, który otrzymała z żądaniem: „Idź za Znakiem Ateny. Pomścij mnie”.
Dziewczyna i tak już dźwiga ciężar przepowiedni, według której siedmioro półbogów ma wyruszyć na poszukiwanie Wrót Śmierci, aby je zamknąć i udaremnić powrót potworów na świat. Czego jeszcze chce od niej Atena?Lecz Annabeth najbardziej boi się tego, że Percy mógł się zmienić. Może przyjął już rzymskie poglądy i obyczaje? Może nie są mu już potrzebni dawni greccy przyjaciele, a w razie konfliktu stanie po stronie Rzymian? 
Jako córka bogini wojny i mądrości Annabeth jest urodzonym przywódcą, ale nie chce już nigdy rozstawać się z ukochanym Percym, synem boga mórz.Pełna niesamowitych przygód wyprawa z Ameryki do Rzymu została ukazana z punktu widzenia czworga jej uczestników. W Rzymie czekają na młodych herosów zaskakujące odkrycia, niespodziewane wybory i straszliwe zagrożenia. Od powodzenia ich misji zależą losy całego świata. Wejdź z nimi na pokład Argo II, jeśli masz odwagę…

Już się nie mogę doczeka. Na tę chwilę czekam od stycznia, czyli momentu przeczytania "Syna Neptuna". Jestem bardzo ciekawa co też przygotował mój ulubiony pisarz :) 

"Próby Ognia" James Dashner

Data premiery: bliżej nieokreślona, listopad.2012
Seria: "Trylogia Więzień Labiryntu"
Część: II
Opis: Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli. I żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie.W Labiryncie życie było łatwe. Było jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. Dopóki Teresa nie zapoczątkowała końca. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został zapoczątkowany już dawno temu.Spalona przez Pożogę i wysuszona z powodu nowego surowego klimatu, Ziemia stała się krainą zniszczenia, penetrowaną przez Poparzeńców, ludzi zarażonych Pożogą.Dlatego Streferzy wciąż nie mogą przestać uciekać. Zamiast upragnionej wolności, muszą stawić czoła jeszcze jednej próbie. Muszą przejść przez najbardziej spaloną część świata i dotrzeć do celu w ciągu dwóch tygodni.Ale DRESZCZ przygotował im na tej drodze wiele niespodzianek. Wiele krwawych niespodzianek...Thomas może tylko zastanawiać się, czy sekret do wolności tkwi w jego głowie, czy też na zawsze będą zdani na łaskę DRESZCZU...

Nie bardzo podobała mi się pierwsza część trylogii "Więzień labiryntu", co nie zmienia faktu, że jestem bardzo ciekawa pomysłu Dashnera na rozwiązanie zagadki. 


A wy, czekacie na jakąś książkę w listopadzie?


4 komentarze:

 1. Nie jestem zainteresowana tymi pozycjami.

  OdpowiedzUsuń
 2. W listopadzie czekam na najnowszą powieść Jodi Picoult. A te dwie są mi zupełnie obce. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam książki Ricka Riordana, ale najpierw chcę skończyć serię "Percy Jakson i bogowie olimpijscy", a dopiero później zabiorę się za pozostałe, o drugiej książce pierwsze słyszę.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo czekam na "Próby ognia"! A oprócz tego na "Miasto zagubionych dusz", "Trafny wybór" i "Wiśniowy dworek" :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi gościu!
Skoro odwiedziłeś mojego bloga zostaw po sobie jakiś ślad. Będzie mi bardzo miło :)

You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...