niedziela, 14 sierpnia 2011

Kazio i skrzynia pełna wampirów


Książka „Kazio i skrzynia pełna wampirów” intryguje chociażby swoim tytułem i właśnie przez to zainteresowałam się tę książką. Napisana została przez Iwonę Czarkowską, o której zdecydowanie mogę powiedzieć, że redaguje bardzo dobre, rozwijające wyobraźnię i zaspokajające potrzeby dziecka książki. Podejrzewam, iż swoją wiedzę zawartą w tym utworze czerpie z wychowywania swojego syna Kuby. Jest z wykształcenia dziennikarką, ale jak sama powiedziała „woli pisać dla najmłodszych”. Zadebiutowała opowiadaniami publikowanymi na rzecz czasopisma „Świerszczyk”. Jej książki (mi. „Kocia Odkrywalnia Tajemnic”, „Ekoludki z Zielonej Planety”), cieszą się duży uznaniem wśród rodziców, co zostało przypieczętowane III nagrodą w konkursie im. Astrid Lindgren oraz wyróżnieniem w konkursie wydawnictwa Telbit”.
Kazio wraz ze swoimi rodzicami, starszą siostrą i młodszym braciszkiem przeprowadzają się do nowego domu, w którym przez przypadek chłopiec odkrywa skrzynię, a w niej tajemne przejście do siedziby rodziny wampirów. Początkowo jest przerażony naturą swoich sąsiadów, ale z czasem kiedy poznaje bliżej ciepłą i bezpośrednią babcię Fibrycukellę oraz jej wnuczkę Zuzulindę, z którą zaprzyjaźnia się przekonuje się do nich. Razem ze swoją nową koleżanką uczą się radzić z problemami świetnie się przy tym bawiąc.
„Kazio i skrzynia pełna wampirów” jest książką typowo dla dzieci. Zawiera wiele mądrych pouczeń i wskazówek dla najmłodszych, jak być lepszym człowiekiem. Autorka specjalnie tworzyła, krótkie, zrozumiałe dla maluchów dialogi o konkretnym przekazie. Postać babci Fibrycukelli jest tą, która poucza, pomaga i jest bardzo miła dla Kazia, będącego nie raz przez nią wyciągnięty z tarapatów. Dzieci czytając tę książką mogą się bardzo wiele dowiedzieć na temat przyjaźni i współpracy, co dla tak młodych ludzi jest niezbędnym elementem w ich wychowaniu.
Przekaz książki jest bardzo prosty, a dzięki temu jasny dla malucha. Pisarka używa prostych słów, składa pojedyncze zdania, aby tylko dziecki czytające jej książkę się do niej nie zniechęciły. Podróż wraz z Kaziem przez świat wampirów urozmaicają obrazki, które z pewnością wzbogacają wyobraźnię każdego czytelnika. Wspaniałe i unikatowe imiona często potrafią rozbawić oraz urozmaicić opowieść, jak również mogą zastanawiać malucha.
Książka zdecydowanie została napisana z myślą o dzieciach w wieku od 5-8 lat. Dla nich przygody Kazia na pewno stanowią wciągającą oraz ciekawą opowieść. Co więcej utwór ten przy pomocy fantazyjnych obrazków potrafi rozbawić oraz rozwijać wyobraźnię. Myślę, że „Kazio i skrzynia pełna wampirów” jest świetną książką dla dzieci uczących się czytać, które są zniechęcone do tej czynności. Przy Kaziu na pewno będą się świetnie bawić, a nauka zostanie we wspaniały sposób połączona z przyjemnością.
„Kazio i skrzynia pełna wampirów” to świetna książka dla najmłodszych, choć rodzice czytający swoim pociechom również mogą się przy niej świetnie bawić. Opowiadanie o chłopcu spotykającym się z rodziną wampirów bardzo mi się podobało, a momentami rozbawiło do łez. Pani Czarkowska napisała świetną książkę, dlatego polecam ją z całego serca. 


Książka została przekazana przez serwis nakanapie.pl
http://nakanapie.pl/book/611345/kazio-i-skrzynia-pe-na-wampirow.htm
http://nakanapie.pl/autor/czarkowska-iwona

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Drogi gościu!
Skoro odwiedziłeś mojego bloga zostaw po sobie jakiś ślad. Będzie mi bardzo miło :)

You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...