niedziela, 29 kwietnia 2012

"Miecz przeznaczenia" Andrzej Sapkowski

Tytuł: "Miecz przeznaczenia"
Autor: Andrzej Sapkowski
Ilość stron: 344
Moja ocena: 9,5/10

Dla niewtajemniczonych, "Miecz przeznaczenia" to kontynuacja rewelacyjnego "Ostatniego życzenia" Andrzeja Sapkowskiego, o którym pisałam 2 miesiące temu. Niestety, brak czasu zmusił mnie do odwlekania tejże lektury, jednak kiedy już dałam się wciągnąć w wir niebezpiecznych, a zarazem fascynujących przygód Geralta z Rivii, 344 strony zleciały mi aż za szybko.
Każdą opowieść czytałam z zapartym tchem, a kiedy dotarłam do tytułowego opowiadania, zostały już po mnie tylko kapcie :-)
Zdecydowanie najbardziej podobał mi się "Miecz przeznaczenia". Cenię również opowiadanie "Coś więcej" za zaskakujące i wzruszające zakończenie. Ciri, która grała główną rolę w dwóch wyżej wymienionych historiach, według mnie była postacią rewelacyjnie wykreowaną, a jej wpływ na zachowanie twardego jak skała Geralta jednocześnie zaskoczył mnie i wzruszył. Myślę, że nie powinnam póki co zbytnio się rozwodzić na temat tej książki, bo zdradzę niechcący zbyt wiele szczegółów i zepsuję wam całą zabawę. Dodam tylko, że przeczytałam dotychczas 2 książki Sapkowskiego i w każdej dał mi się poznać od najlepszej strony. Świetna zabawa, archaizmy wzbogacające język, dynamiczna akcja, rewelacyjna kreacja bohaterów - to niektóre z pozytywnych cechy powieści, które zachęciły mnie do przeczytania "Krwi elfów". Jedyną postacią, której nie cierpię to czarodziejka Yennefer. Jak powiedział Jaskier: "Nienawidzę tej wiedźmy!". Ale cóż, to już kwestia gustu :-) W każdym bądź razie, "Miecz przeznaczenia" bez wahania umieściłam w kolekcji "Ulubione" i Wam także gorąco polecam jego przeczytanie.

4 komentarze:

 1. Dla mnie Sapkowski póki co jest jeszcze tajemnicą. Próbowałam kiedyś, ale mi nie przypadł do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam całą serię dokładnie rok temu uwielbiam ją! Chyba nawet mam dwie albo trzy części, które giną gdzieś w stosach moich książek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sapkowski wciąż jeszcze przede mną, trzeba będzie się z nim zapoznać, bo wszędzie ostatnio o nim słyszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trinity801 - Zachęcam - Sapkowski ma zdecydowanie najciekawszy styl spośród wszystkich autorów, których książki czytałem. A słyszałeś o nim ostatnio, ponieważ intensywnie reklamowana była Edycja Rozszerzona gry (swoją drogą również świetnej, czuć klimat) Wiedźmin 2 opartej na sadze :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi gościu!
Skoro odwiedziłeś mojego bloga zostaw po sobie jakiś ślad. Będzie mi bardzo miło :)

You might also like:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...